28. Uluslararası Tüyap Kitap Fuarı bügünden itibaren ziyaretçilerini bekliyor. Bir çok ünlü yayınevi ve yazarın katılacağı Fuar 31 Ekim ile 8 Kasım 2009 tarihleri arasında gezilebilir.

Yurtiçi ve yurtdışından 550 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla gerçekleşen fuarda uluslararası programların yanı sıra söyleşi, panel, şiir dinletisi, atölye ve çocuk aktiviteleriyle birlikte 297 etkinlik yer alıyor.

Bu yıl İstanbul Kitap Fuarı`nın Onur Yazarı şair, tiyatro eleştirmeni ve çevirmen Cevat Çapan olurken ana teması `Kültürlerarası Diyalogda Çeviri` olarak belirlenmiştir.

Kitap fuarına nasıl gidilir?

Özel taşıtlarıyla İstanbul tarafından fuara gelenler E-5 Karayolu'ndan Edirne'ye giderken Gürpınar Kavşağı'na girmeli. Buraya TEM otoyolundan gelenlerin E5-TEM Çorlu, Çerkezköy, Tekirdağ bağlantı yolundan ulaşmaları mümkün. Bunun için Hadımköy kavşağından dönmeleri yeterli. Fuar alanı E-5 kenarında yer alıyor ve burada otopark imkânı da bulunuyor.

Ücretsiz servisler: Taksim AKM önünden ve Bakırköy Deniz Otobüsleri İskelesi otoparkından her gün 10.00 ile 16.00 saatleri arasında yarım saatte bir otobüs kalkıyor. Aynı yere dönüşler ise 20.00'de son.

Beylikdüzü, Büyükçekmece, Beykent'ten fuar alanına 11.00 ile 18.00 saatleri arasında saat başı otobüsler kalkıyor. Eczane-Büyükçekmece ana üst geçitten kalkacak servislerde aynı saatlerde kitapseverleri fuar alanına taşıyacak. Fuara hafta içinde yolcu taşıyacak bir başka ücretsiz servis de Fındıklı'daki Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi'nden 10.00 ile 13.00 saatleri arasında çalışacak.

İETT otobüsleri: Bakırköy Özgürlük Meydanı Kaymakamlık önünden 10.30 ile 16.30 arasında otobüsler kalkacak. Bakırköy'e dönüş saati ise 20.00'de bitiyor. Özellikle Anadolu yakasından fuara gelmek isteyenler metrobüsü tercih edebilir. Metrobüsün Avcılar'daki son durağından 10.30-16.30 saatleri arasında fuara otobüsler kalkacak. Ayrıca Yenibosna'dan Büyükçekmece-Çatalca-Silivri otobüsleri de fuar alanına ulaşmak isteyenler için başka bir tercih olabilir.

Gün gün "Tüyap Kitap Fuarı Etkinlik Programı" için Tıklayınız

---

haber; zaman ve dünya bülteni adlı kaynaklardan derlenerek hazırlanmıştır.

Anahtar Kelimeler: Kültürel Haber Et, 2009 Tüyap Kitap Fuarı, 2009 Yılı Fuarları, Büyük Kitap Fuarları, Fuara Nasıl Gidilir, International Tuyap Book Fair, İstanbul Fuarları, İstanbuldaki Fuarlar, Kitap Fuarları, Tüyap Kitap Fuar Program, Tüyap Nasıl Gidilir, Tüyap Nerededir, Uluslararası Kitap Fuarları

mutevaggil , 31/10/2009-13:31 Facebook'ta Paylas