Çoğunuzun bildiği gibi Nisan ayı, peygamber efendimizin (s.a.v) doğum günüyle alakalı etkinliklerle ihya edilir. Bu tip organizasyonları çeşitli sivil toplum örgütleri kendi çaplarında gerçekleştiriyorlar. Bu organizasyonların en büyüğünü ise diyanet işleri başkanı ve türkiye diyanet vakfı üstleniyor. Bu seneki organizasyonlar için Kutlu Doğum Haftasının teması belirlenmiş. Buna göre bu sene ana tema: "Hz. Peygamber kardeşlik ahlakı ve kardeşlik hukuku" olacak.

Bundan sonrasını türkiye diyanet vakfı websitesinden aldığım duyurudan okuyabilirsiniz:

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 1989 yılından itibaren Peygamber Efendimizin doğum yıldönümleri, her yıl "Kutlu Doğum Haftası" adıyla bu amaç doğrultusunda ilmî, sosyal ve kültürel etkinliklerle kutlanmaktadır. 24.sü bu yıl 14-20 Nisan tarihleri arasında icra edilecek Kutlu Doğum Haftası`nın teması "Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku" olarak belirlendi.

Hazreti Peygamberi daha iyi tanıyıp anlamak ve onun sevgisini canlı tutmak, örnek yaşayışını ve özellikle kardeşlik hukukunu bütün boyutları ile gündeme taşımayı hedefleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, bu hafta içerisinde bir dizi programa da imza atacak.

Hafta boyunca planlanan etkinlikler arasında paneller, sempozyumlar, konferanslar, kitap ve kültür fuarı, hafta ile ilgili öğrencilere yönelik yarışmaların yanı sıra, kurum ve kuruluşlara, esnaflara, şehit yakınlarına, gazilere, hastanelere, kimsesizlere ve çocuk esirgeme yurtlarına ziyaretler de bulunuyor.

"Kutlu Doğum Haftası" etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından "Hz. Peygamber ve Kardeşlik Hukuku" konulu bir de kitap hazırlanacak.

Hafta boyunca Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde il ve ilçe müftülükleri tarafından da çeşitli programlar düzenlenecek.

14 Nisan`da başlayacak olan "Kutlu Doğum Haftası"nın resmi açılışı ise İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu`nda halka açık bir programla gerçekleştirilecek.

Anahtar Kelimeler: İslami Haber Ver, 2012 kutlu doğum haftası ana teması, 2012 kutlu doğum haftası etkinlikleri, 2012 kutlu doğum haftası ne zaman, 2012 kutlu doğum organizasyonları, kutlu doğum haftası ne zaman, kutlu doğum haftası nedir, kutlu doğum haftası yapılanlar

mutevaggil , 09/01/2012-19:48 Facebook'ta Paylas