drupal nedirÇoğu Ruzname.net takipçisinin de bildiği gibi bu website, drupal tabanlı ve blog tarzı işleyen bir website. Fakat Drupal altyapısı ile çok farklı websiteler de yapılabiliyor, yani biraz yetenek biraz da merakla Drupal ile muhteşem websiteler yapmak işten bile değil. Bu da Drupal'i diğer içerik yönetim sistemlerinden (CMS) ayıran önemli bir özelliktir.

Webi şöyle  bir gezerseniz drupal tabanlı uygulamaların da günden güne arttığına şahit olursunuz zaten. İşte Karşılaştığınız sitelerin drupal tabanlı olup olmadığını sorgulayabileceğiniz basit kullanışlı bir websiteyle karşılaştım bugün. Sizlerle de paylaşmak istiyorum:

www.isthissitebuiltwithdrupal.com

Yukarıdaki sitedeki boşluğa basitçe bir website adresi yazın ve butona tıklayın. Eğer sorguladığınız website drupal tabanlı ise kocaman bie YES, site drupal ile inşa edilmiş değilse yine kocaman bir NO yazısı göreceksiniz. Ben bir kaç deneme yaptım, işe yarıyor. Siz de deneyebilirsiniz.

Aşağıdaki sayfalarda drupal tabanlı değişik website uygulamalarını da bulabilirsiniz:

http://socialcmsbuzz.com/45-drupal-sites-which-you-may-not-have-known-were-drupal-based-24092008/3/

http://www.appnovation.com/25-best-looking-drupal-websites

Bu arada drupal ile alakalı hiç bir bilgisi olmayanlar için ise aşağıdaki kaynakları önerebilirim:

www.drupal.org

www.drupaldersleri.org

Anahtar Kelimeler: Tekno Haber, CMS Nedir, Drupal Dersleri, Drupal İle Yapılmış Websiteler, Drupal Nedir, Drupal Öğrenmek, Drupal Resmi Websitesi, Drupal Tabanlı Sitelere Örnekler, Drupal Tabanlı Websiteler, Drupal Website Örnekleri, Şu Site Drupal Tabanlı Mıdır?

mustasim billah , 09/08/2010-00:55 Facebook'ta Paylas