hanefi fıkhıBu hafta kitap tanıtım köşemizde bir fıkıh kitabı var. Hanefi Fıkhı hakkında bir eser bu. Birazdan kitaba dair özellikleri yazacağım da buraya ayrı bir paragraf açmak istiyorum. şimdi. Bu paragraf Karınca-Polen yayınları için. Sessiz sedasız işini yapan ve bizleri islamın temel kaynaklarıyla, başucu eserleriyle çok uygun fiyatlarla kavuşturan yayın evinden Allah razı olsun diyorum.

Şimdi bu yaptığım tıpkı bir reklam gibi oldu ama bence  bilinmeyi, duyulmayı hakediyorlar. Maddi hiç bir çıkarım yok, sahiplerini, çalışanlarını tanımam etmem. Ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler. Kendilerine teşekkür ediyorum.

Piyasada bir çok yayın evi çeşitli kaynakları türkçeye kazandırmış olsalar da bahsettiğim yayın evi gerçekten fiyatlarını uygun ayarlıyor. Unutmuyorum bir keresinde Sultanahmed kitap fuarında Karınca yayınları standındaydım. Alacağım ufak bir kitap için indirim sormuştum. Oradaki yetkili indirim yaptı. Ben de "zaten uygun fiyata veriyorsunuz, sürekli takip ediyorum," dedim. Bunun üzerine arkadaş  aynı ürüne  bir tenzilat daha yapmıştı. Sağolsunlar.

Kitaba gelince; kitab hanefi fukahasının verdiği fetvalardan oluşuyor. Kitabın tanıtımında şöyle yazmışlar:

Halkımızın beklentilerine hitap eden, Hanefî fıkhını kolay, anlaşılır, Kitap ve sünnetten delillerle birlikte sunan “Delilleriyle Hanefî Fıkhı” çıktı!

Eseri öne çıkaran bazı yönleri:

- Hükümlerin Kur’an ve sünnetten delillerini göstermek,
- Özlü ve anlaşılır bir üslup,
- Her seviyeden insana hitap etmek,
- Hanefî mezhebi içinde ittifakla benimsenen ve ihtilaf edilen konuları göstermek,
- İhtilaflı konularda mezhep içinde tercih edilen görüşleri belirtmek,
- Hem okuma gruplarına hitap etmek hem de bireysel çalışmalara elverişli olmak,
- Okuyucuyu ayrıntılarda boğmak yerine en önemli noktaları öne çıkarmak,
- Bir ilmihal kitabı kadar küçük hacimli olmak,
- Muhteva olarak bütün fıkhı içermek.

Mütercimler: Dr. Savaş Kocabaş - Dr. Halil Aldemir - Dr. Soner Duman

Kitabı telefonla sipariş edenler için kargo ücreti yok. Kitap 29 TL ve eve teslim. Ödemenizi de teslimat esnasında yapabilirsiniz.

Yayınevinin internet adresini buradan inceleyebilirsiniz: Karınca Yayınları

 

Anahtar Kelimeler: Kitap, Dini Eserler, Dini Kitaplar, Dini Yayınlar, Fıkıh Eserleri, Fıkıh Kaynakları, Hanefi Fıkhı, Hanefi Fıkhı Nedir, Hanefi Fıkıh Kitapları, İslami Yayınlar, Karınca Polen Yayınları, Temel İslami Eserler, Temel İslami Kitaplar

mutevaggil , 28/12/2009-19:45 Facebook'ta Paylas