Everest yayınevinin genç romancıları teşvik etmek ve onları gün yüzüne çıkarmak için 2006 yılından beri düzenlediği roman yarışmasının dördüncüsü duyuruldu.

Haber Metni Kısaca Şöyle:

"Daha önce edebi hiçbir türde kitabı yayınlanmamış yazarların ilk romanlarıyla katılabilecekleri yarışmada yaş sınırı bulunmuyor. Yarışmaya katılacak olan eserlerin başka bir yarışmada ödül almamış olmaları gerekiyor. Her yarışmacının tek bir eserle başvurabildiği yarışmaya son katılım tarihi ise 29 Mayıs 2009. Eylül ayında sonuçları açıklanacak yarışmada birinciliğe layık görülen eser Everest Yayınevi tarafından ekim ayında basılarak piyasaya çıkarılacak. 3 bin liralık para ödülü de romanın ilk baskısının telifi olarak yarışmacıya verilecek. Yarışmanın seçici kurulu, Müge İplikçi, Semih Gümüş, Erendiz Atasü, İnci Aral ve Cemil Kavukçu'dan oluşuyor."

 

Hadi sizlere bir kıyak yapalım ve roman nasıl yazılır diye soranlara şöyle bir link verelim. Bu linkte bir roman nasıl yazılır? Roman yazmanın incelikleri, roman yazarken dikkat edilmesi gerekenler bulunuyor. Burada.Devamını Oku »