facebook url kısaltmaMalum facebook logaritmik olarak genişleyip duruyor. Kişisel hesaplar açılıyor, hesaplar kapatalıyor, gruplar kuruluyor ve hayran sayfaları oluşturuluyor. Ama oluşturulan hayran sayfalarının ismi ve dolayısıyla url linki nedense çok uzun oluyor. Bu da ne kadar profesyonelce bir topluluk oluşturmuş olsanız bile biraz amatör gözüküyor. Bugün link kısaltmayı öğrendim ve sizle paylaşıyorum hemen.

Şimdi facebook'ta bir ünlü ya da kendi websiteniz için bir hayran sayfası açtınız ama linkin uzunluğu sizi rahatsız ediyor, insanıları davet etmeye utanıyor, sıkılıyorsunuz, bu uzun linkle insanların size şuh kahkahalarla güleceğine inanıyorsunuz. Daha kısa bir link olsaydı ah, ne olurdu diye ahuvah ediyorsunuz.

Tamam telaş yok, korku dolu günler bitiyor. Olay şu:

www.facebook.com/username Adresine gidiyorsunuz karşınıza şöyle bir pencere geliyor. Facebook'a login olmuş olmanız lazım ama ona göre:

facebook url kısaltma

Yukarıdaki resim herşeyi anlatıyor aslında o yüzden yazıyı uzatmıyorum. Alınabilirliği kontrol ettikten sonra gelen boşluğa istediğimiz ismi yazarak hayran sayfanızın url (link) uzunluğunu mesela şöyle yapmış olacaksınız:

www.facebook.com/hayran

Mesela ki ruzname.net'in mevcut hayran sayfası:

http://www.facebook.com/pages/RuznameNet/228433937421

İken bu işlemi yaparsam ve hayran sayfası adımı da ruzname olarak seçersem hayran sayfasının yeni linki:

http://www.facebook.com/ruzname olacaktır.

(İsim daha önce başkası tarafından alınmadıysa tabi ki)

Tabi bu işlemi yapabilmenin şartlarından birisi sayfanızın en az 25 hayranı olması. Bu yüzden ben ruzname.net'in hayran sayfasının linkini kısaltamıyorum, siz değerli ruzname okuyucundan beklentimiz sayfayı beğenerek 25 kişi sınırından bizi kurtarmanız. O halde bir daha yazıyorum sayfa linkini:

http://www.facebook.com/pages/RuznameNet/228433937421

Hadi arkadaşlar bir el atında yirmibeşleyelim şu sayıyı! :)

Anahtar Kelimeler: Teknik Haberdar Et, Facebook Fan Sayfası Linki Kısaltma, Facebook Fan Sayfası URL Kısaltma, Facebook Hayran Sayfası Linki Kısaltma, Facebook Hayran Sayfası URL Kısaltma, Facebook Linki Kısaltma, Facebook Linkini Nasıl Kısaltırız, Facebook URL Kısaltma

mutevaggil , 07/01/2011-23:40 Facebook'ta Paylas