Geçtiğimiz günlerde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Davos zirvesinde, yaptıkları zulmü haklı göstermeye çalışan İsrail Cumhurbaşkan'ına sert çıkmış ve siz öldürmeyi iyi bilirsiniz diyerek forumdan ayrılmıştı.

Ben burada daha sonra yaşanan gelişmelerden, başbakanın aslında forum moderatörüne kızmış olduğundan, Peres'in özründen vs.. bahsetmeyeceğim. Benim söylemek istediğim başka bir şey var. Bu olaydan rahatsız olan belli bir zümre, başbakanın yaptığı bu çıkışa, "Gazze için değer miydi", "araplarla neden bu kadar bağımız var", "bize ne oluyor ki, biz işimize bakalım" gibi bir tutum içersindeler.

Üstelik bu faşist ve ırkçı insanlar, lafa geldiğinde en baba humanistler olurlar ama yanı başımızıda, hemen güneyimizde olup bitenlere, öldürülen masum insanlara verilen haklı tepkiye şaşmaktalar. Asıl şaşılacak durum bu zümrenin ırkçı, faşist, vurdumduymaz, çıkarcı halleridir.

Amerika denen demokrasi paydacısı ta öte kıtadan gelip Irak'ı altüst ediyor. Dengeleri değiştiriyor. Bu zümrenin sesi çok çıkıyor. Amerika'ya duacı oluyor. Dünya Barışı içindi diyor ama TC devletinin yanı başımızda olup bitene verdiği az bir tepkiye “bize ne ki?, üstümüze vazife mi,” diye şaşırıyor.. Ama amerika Irak'a karışınca helal olsun, iyi oldu. Barış için gerekliydi deniyor.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu, birader.


Filistinde yarım asırdır yapılan haksızlığa, katle, zulme Tabi ki karışacağız, tabi ki tepki göstereceğiz. Tepki göstermezsen fena. Çünkü filistin bizim kardeşimiz olur. Çünkü muminler kardeştir *

---
*(kuranı kerim, 49/10)

Anahtar Kelimeler: Anlama Çabası

mustasim billah , 01/02/2009-10:57 Facebook'ta Paylas