ilahiyatci tabloİstanbul’daki iki güzide İlahiyat Fakültemiz Türkiye’de İlahiyat eğitimini konu alan etkinlikler düzenledi. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi kuruluşunun 50. yılı etkinlikleri çerçevesinde 19 Kasım 2009 tarihinde “İhtiyaç ve Beklentiler Açısından Türkiye’de İlahiyat Fakülteleri” konulu bir sempozyum gerçekleştirecek. Bir gün sürecek sempozyum saat 10.00’da Fakülte’deki Kültür Merkezi’nde başlayacak.

Sempozyum’da İlahiyat Fakültelerinin din bilgisi öğretmeni ve din hizmetlisi yetiştirme yanısıra bilimsel araştırma kurumu olma işlevleri ele alınacak. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin etkinliği ise kendi kurumsal tarihi ile ilgili. “Darülfünun İlahiyat Sempozyumu” başlığı altında düzenlenen toplantı 18-19 Kasım tarihlerinde İ.Ü. Rektörlük Binası’nda gerçekleştirilecek. Eşzamanlı olarak iki ayrı salonda çok sayıda tebliğin sunulacağı oturumlarda Darülfünun İlahiyat Fakültesi çeşitli boyutlarıyla ele alınacak.

İlgilenenler, organizasyonun programına şuradan bakılabilir.

Kaynak: iz.com.tr, isam.org.tr

Anahtar Kelimeler: İslami Haber Ver, İlahıyat Dünyası, İlahıyat Fakülteleri, İlahıyatçılar Sempozyumu, İstanbul İlahıyat, Marmara İlahıyat, Medyada İslam Tartışmaları

mutevaggil , 17/11/2009-21:00 Facebook'ta Paylas