Günümüz dünyasında zaman artık çok önemli, her ne kadar mesafeler kısalsa da zamanımız da o derece kısaldı maalesef.

Zaman kısıtlı olunca da bilgiye en hızlı ve en kolay şekilde ulaşmak da vacip oldu. Neyse ki sanal alemde bunun da çaresi mevcut. Alışılagelmiş yöntemden farklı olarak, bu bahsedeceğim sitelerde son derece etkili bir öğrenme yoluyla biz meraklı kullanıcıları bekliyor: Animasyon!

Evet, sayıları hızla artan animasyonlu anlatım sitelerinden bahsediyorum. Özellikle okumanın sıkıcı bir eylem olduğuna kanaat getirenlerin ve okuduklarını anlamada zorluk çekenlerin ilacı şu sitelere bir göz atalım:

HowStuffWorks: Bu siteyi bilmeyenimiz yoktur. Herşey hakkında çok güzel animasyon ve yazılarla birlikte videolar da mevcut. Mesela ilgili videoya tıklayarak ayın evrelerini nasa'daki bir görevliden öğrenebiliyorsunuz ya da Bir DC elektirik motorunun yapısı ve çalışmasını gif animasyonlarıyla kolaylıkla anlayabilirsiniz.

Wisc-Online: İşte benim favorim. Keşfedeli henüz bir hafta oldu. Elektrik, Elektronik, Hidrolik, Pnömatik, eğitim bilimleri vs... gibi bir çok alanda mükemmel animasyon dersleri var. Animasyonlar flashla yapılmış. Ücretsizce üye olup bütün nimetlerinden faydalabilirsiniz.

Physics-animations: Fiziğin temel (ve en zor:) konuları Optik, mekanik, elektrik, dalga ve termodinamik dallarında animasyonları inceleyebilirsiniz.

Colarodo.edu: Tam bir fizik labı huviyetinde bir site. Atomlar, X-Ray, Mikrodalga,lazerler, Tv ve Laptop Ekranları... Özellikle TV nin çalışma prensibi süper bir animasyonla açıklanmış. Animasyonlar Java applet şeklinde.

mimoza.Marmara edu/plc: PLC olayını interakitf bir biçimde kavrmak için güzel bir döküman.

tags: animasyonlu dersler, dersler izle, programlama öğren. dersler yayın, animasyon programlama.

 

Sizin bildikleriniz de varsa buyurn paylaşınız.


Anahtar Kelimeler: Teknik Haberdar Et, animasyonlu dersler, görerek öğrenme, görsel dersler, video dersler, video tutorial

mustasim billah , 23/11/2008-21:16 Facebook'ta Paylas