DİKKAT: Ümraniye Belediyesi 6. hikaye yarışmasının sonuçları açıklanmıştır, sonuçları öğrenmek için buraya TIKLAYINIZ. Eski habere devam etmek istiyorsanız devamını okuya tıklayınız...

Ümraniye Belediyesi'nin her sene düzenleyerek gelenksel hale getirdiği hikaye yarışmasının altıncısı için başvurular başladığı duyuruldu. Bu sene geçen senelerden farklı olarak yarışmada konu sınırlaması varmış.

Hikayelerin konusu: "Medeniyetlerin ve imparatorlukların buluştuğu kent İstanbul".  Bu sınırlamadan ötürü Yarışmaya katılımın bu sene azalacağını düşünüyorum. Haberin ayrıntısı şöyle:

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen ‘6. Geleneksel Hikâye Yarışması’ için başvurular başladı. Yarışmada birinci olana esere 7 bin, toplamda ise 25 TL para ödülü verilecek.

Düzenlediği yarışmalarla yeteneklere yeni fırsatlar sunan Ümraniye Belediyesi, bu yıl 6. kez gerçekleştirdiği ‘Geleneksel Hikâye Yarışması’ için başvuruları başlattı. Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışından yoğun katılımın olduğu yarışmanın bu yıl ki teması ‘Medeniyetlerin ve İmparatorlukların Buluştuğu Kent; İstanbul’ olarak belirlendi.

Hikâye yarışmasında birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL, üçüncüye 3 bin TL ve her biri bin’er TL olarak belirlenen 10 adet mansiyon olmak üzere toplam 25 bin TL para ödülü verecek. Öte yandan önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da dereceye giren eserler Ümraniye Belediyesi tarafından kitaplaştırılacak.

Hikâye yarışması için son başvuru tarihi ise 29 Ocak 2010

ÖDÜLLER

Birinciye: 7 Bin TL

İkinciye: 5 Bin TL

Üçüncüye: 3 Bin TL

Mansiyon: Bin TL (10 adet)

JÜRİ

Prof.Dr. Durali Yılmaz (Kültür Üniv. Öğr. Üyesi)

Prof. Dr. Fatih Andı (İstanbul Üniv. Öğretim Üyesi)

Prof. Dr. Hasan Akay (Sakarya Üniv. Öğretim Üyesi)

Doç. Dr. Ömür Ceylan (Kültür Üniv. Öğretim Üyesi)

Doç. Dr. Yılmaz Taşçıoğlu (Sakarya Üniv. Öğretim Üyesi)

Alim Kahraman (Emekli Öğretim Üyesi)

İsa Kocakaplan (Kültür Üniv. Öğretim Görevlisi)

Hüseyin Erdoğdu (Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı)

Tuba Kızıltan (Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü)

Ayrıntılı bilgi için: 0 216 443 56 00 (184)

kaynak

---

SONUÇLAR: http://www.ruzname.net/umraniye-belediyesi-hikaye-yarismasi-sonuclari

 

Anahtar Kelimeler: Kültürel Haber Et, 2010 Hikaye Yarışmaları, 2010 Kültür Başkenti Etkinlik Programı, 2010 Öykü Yarışması, Edebi Yarışmalar, Edebiyat Günleri, hikaye nasıl yazılır, Hikayeler, Kültür Başkenti İstanbul, Öykü Yarışmaları

mustasim billah , 02/12/2009-17:52 Facebook'ta Paylas